Klasik Masaj

Klasik Masaj

Diğer adıyla İsveç Masajı olarak bilinen klasik masaj, kaslar ve kemikler üzerine basınç uygulayarak ve kalbe dönen kan akışıyla aynı yönde uygulanarak yapılan özel bir masaj tekniğidir. Per Henrik Ling adında İsveçli bir doktor tarafından 1700’lerde geliştirilmiştir. Ling, kasların esnekliğini artırmak ve gevşemelerini sağlamak için özel bir sistem yaratmış olup, geliştirdiği tekniği öncelikle sporcular üzerinde uygulamıştır. Klasik masaj, şu şekilde uygulanır:

  • Masör, önce masaj yağı ile cildi yağlandırır ve vuruşlar gerçekleştirir. Bu vuruşlar sayesinde kas dokusu ısınır, gerginlik giderilir ve adezyonlar olarak bilinen yapışkan dokular parçalanır.
  • Masör, genellikle esnetme, yoğurma, sürtünme, gerdirme ve dokunma gibi çeşitli teknikler uygular. Önce sırttan başlanır ve boyun ile omuzlara uygulanan teknikler ile klasik masaj bitirilir.

Klasik Masaj Faydaları ve Etkileri şunlardır;

Klasik masajın faydalarını şöyle belirtmemiz mümkündür:

  • Standart bir klasik masaj terapisi 60 dakika sürmelidir. Masaj teknikleri kasları rahatlatırken, zihinsel stresi de ortadan kaldırır.
  • Dolaşımı artıran ve vücut genelinde gevşemeyi artıran darbeler kullanan masör, kas ve eklem ağrılarının azalmasını sağlayacaktır.
  • Klasik masajdaki teknikler dolaşım sistemini daha sağlıklı hale getirir. Vücuttaki metabolik atıkları boşaltır, detoks etkisi yapar.
  • Klasik masajı kas adezyonlarını parçalar ve yaralanmaların sağlıklı iyileşmesini teşvik eder.

Klasik masaj bittikten sonra 24 saat boyunca bol miktarda su içip kafein, nikotin ve alkol tüketiminden kaçınmanız tavsiye edilir. Cansın Masaj Salonu, uzman masörleri ile klasik masaj tekniklerinin tamamını uygulamaktadır.

Yol Tarifi
Whatsapp Hattı